Prywatne gabinety specjalistów

Coraz więcej stomatologów po odbyciu specjalizacji decyduje się na rozpoczęcie własnej, prywatnej praktyki stomatologicznej. Od pewnego czasu, coraz popularniejsze stają się te gabinety, które w swojej ofercie kładą duży nacisk na jak najwyższy komfort pacjenta – ma być więc profesjonalnie i bezboleśnie. Powstają więc placówki, które swoją działalność opierają na holistycznym podejściu do pacjenta, wykorzystują model Porozumienia Bez Przemocy oraz bazują na założeniach Minimalnej Interwencyjnej Stomatologii Estetycznej. O tym, iż w tego typu prywatnych gabinetach pracują różni specjaliści, może świadczyć oferta, w której pacjentom proponuje się opiekę stomatologiczną zarówno pod kątem samej profilaktyki, ale także endodoncji mikroskopowej, stomatologii zachowawczej, protetyki, chirurgii, pedodoncji, a także implantologii.

Wszyscy ci stomatolodzy-specjaliści podkreślają jak ważna jest udana komunikacja pomiędzy lekarzem, a pacjentem oraz nawiązują do istotności oraz potrzeby oswajania lęków i urazów z dzieciństwa, odnoszących się do nieprzyjemnych wizyt u stomatologa. W niektórych gabinetach działa również pogotowie stomatologiczne, które zapewnia profesjonalną pomoc w nagłych przypadkach, zarówno w tygodniu, jak i w weekendy, a nawet w okresie świątecznym.

Specjaliści z różnych dziedzin stomatologii pragną zapoznać pacjenta ze swoją filozofia leczenia w możliwie szczegółowy oraz zrozumiały sposób. Jeden z najbardziej znanych prywatnych gabinetów specjalistycznych o tym charakterze powstał kilka lat temu w Łodzi.

Zobacz co to są meningokoki zoltaczka typu b