Kto organizuje wyjazdy zagraniczne polskim stomatologom?

Na naszym rodzimym rynku powstaje coraz więcej oddziałów firm (choć ona same niekoniecznie są już polskiego pochodzenia) zajmujących się pośrednictwem pracy. Wiele z tych ofert jest obecnie kierowanych w stronę personelu medycznego pochodzącego z Europy Centralnej, w tym również Polski. Polscy, wykwalifikowani lekarze są szczególnie potrzebni w takich krajach jak Wielka Brytania, Niemcy oraz Dania. Spośród tych specjalistów, szczególnie dużym „wzięciem” cieszą się specjaliści z dziedziny stomatologii. W przeważającej części przypadków znajdują oni interesującą oraz dobrze płatną pracę w zagranicznych klinikach prywatnych. Kariera polskich lekarzy w tamtejszych, publicznych szpitalach jest raczej rzadkością ze względu na niezbyt duże zapotrzebowanie w zakresie stomatologii.

Jeżeli stomatolog posiadający specjalistyczną wiedzę decyduje się na wyjazd do innego kraju i chce to uczynić przy pomocy firmy pośredniczącej w tego typu wymianach, to w pierwszym kroku jest on zobowiązany przejść przez etap rekrutacji. Czas jej trwania nie jest konkretnie określony – może to trwać kilka tygodni, a nawet miesięcy, jednak zdarza się i tak, że kandydat jest wysyłany natychmiast, gdyż idealnie wpasowuje się w bieżące potrzeby zagranicznej służby zdrowia. W każdym przypadku warunkiem zasadniczym jest jednak biegły stopień posługiwania się językiem angielskim.

Nie jest, rzecz jasna, tak, że polscy specjaliści w konkretnej dziedzinie stomatologii decydują się na każdy wyjazd. Tak naprawdę, wybierają sobie oni najbardziej dogodną dla siebie ofertę, bo trzeba przyznać, że popyt na ich umiejętności jest za granicą dosyć znaczący.

bardzo groźna jest inwazyjna choroba meningokokowa w każdym stadium